Long

Splits

5.2km

Pos Name Club Age Class Time
1st Thomas Lewis WRE M21 40:32
2nd Richard Price WRE M21 40:38
3rd Ian Hopkins WRE M50 46:23
4th Thomas Culham HBOC NZ M21 47:28
5th Adrian Pickles WRE M60 48:56
6th Nick Maynard WRE M45 49:27
7th Jeremy Lewis   M45 49:53
8th Sarah Bayliss SPLOT W50 52:31
9th Amy Culham HBOC NZ W16 53:09
10th Clifford Webb WRE M55 53:53
11th Tim Helliwell   M21 54:48
12th Maudy and Nicola HOC W55 57:30
13th Christopher Bayliss WRE M18 63:26
14th Luke Goring WRE M17 68:24
15th Peter Jones WRE M75 74:44
rtd Tim Kieniewicz HOC M35  
m10-16 Heather Kieniewicz WRE W21 44:42
m16 Lawrence Jones WRE M60 45:14
m9-16 Edward Jones WRE M17 66:25
m12 Danielle and Grace   W10 89:46

Medium

Splits

4.1km

Pos Name Club Age Class Time
1st Peter Calhum HBOC NZ M48 34:03
2nd Kevin Adams WRE M50 34:39
3rd Duncan Bayliss WRE M50 36:08
4th Katie Lewis WRE W35 39:52
5th Barry Houghton HOC M70 41:21
6th Sue Block WRE W50 42:50
7th John Broadhead WRE M60 43:27
8th Richard Rogers WCH M55 43:49
9th Eric Brown HOC M70 43:59
10th Lesley Brown HOC W65 44:04
11th Eirc Heritage WRE M60 45:09
12th Hannah Skaglund     45:22
13th Julia Allinson WRE W40 46:14
14th Steve Parker WRE M45 48:09
15th Robert Vickers HOC M75 48:29
16th David Deakin WRE M60 49:37
17th Molly Parker WRE W18 51:18
18th Harriet Rogers WRE W23 52:01
19th Evelyn Rogers WRE W27 52:07
20th Stephen Nightingale HOC M70 52:22
21st Deborah Rogers WRE W59 52:32
22nd Laurie Rose BADO M65 53:25
23rd Peter Howsam WRE M65 55:20
24th Marian Denham POTOC W70 56:57
25th Derek Turner WRE M80 57:12
26th Jill Leventon WRE W70 57:19
27th Chris Rose BADO W65 60:12
28th Will Dargan   M14 61:27
29th G Bennett WRE W17 81:56
m5 Lynda Simpson WRE W55 51:02
m5-8 Pip Coleman WRE M35 53:54

Short

Splits

2km

Pos Name Club Age Class Time
1st Hannah Sedman-Smith ADAMS W11 14:14
2nd Harriet Allinson WRE W10 16:01
3rd Grace Allinson WRE W10 16:02
4th Jorge and Archie ADAMS M13 16:58
5th Llywellyn ADAMS M13 17:02
6th Alex T and Alex K ADAMS M14 17:35
7th Marcus Rowley WRE M12 20:09
8th Emily and Guy WRE W11 20:51
9th William Buss WRE M10 21:03
10th Anna, Oliver, Oscar, Sophie and Jo     24:22
11th Annie and Edward Lewis WRE W4 26:46
12th Annie and Edward Lewis   W4 27:58
13th Jacqueline Stevens WRE W60 30:56
14th Noreen Turner WRE W75 31:01
15th Dani and Mukil ADAMS M13 34:05
16th Ben and Harry ADAMS M13 34:10
17th Lewis Kieniewicz   M1 37:26
18th Mary Bayliss   W75 43:20
19th Will Stone and Ben Parton     45:29
dns Himnish and Christopher ADAMS M12  
m4 Timi and Samual ADAMS M12 22:34