...return to index

Brown

Splits

7.32km 350m

Pos Name Club Age Class Time
1st Emils Vainovskis COBOC M20 82:03
2nd Tony Callow WRE M50 102:46
3rd Benjamin Rauffet COBOC M21 108:36
4th Francis Ramsay IND M50 122:28
5th Eric Heritage LEI M55 130:59
6th Andy Johnson HOC M50 150:49
rtd Sam Leadley OD M16  
rtd David Leadley OD M50  
m17 Tony Feltbower OD M60 90:17

Blue

Splits

6.49km 280m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alex Morgan HOC M50 65:51
2nd Adrian Pickles WRE M55 68:07
3rd Clive Richardson WRE M50 77:03
4th Richard Pay WRE M50 77:58
5th Andrew Clough WRE M55 85:44
6th Ian Gamlen COBOC M50 89:52
7th Stan Alexander OD M60 95:45
8th Nick Maynard WRE M40 97:56
9th Matthew Mardling WCH M45 99:09
10th Peter Jones WRE M70 113:14
11th James Block WRE M45 115:55
12th Neil Adams WCH M55 131:49
13th Rob Evason WRE   156:26
14th Paul Watterson HOC M65 167:06
rtd Neil Bradshaw NGOC M55  
m15-17 Mary Adams WCH W55 115:13
m5 Richard Burnett COBOC M60 137:25

Green

Splits

4.58km 170m

Pos Name Club Age Class Time
1st Geff Trewin HOC M65 56:36
2nd Mike Musters WCH M50 62:11
3rd Catherine Bushnell WCH W21 66:25
4th John Robinson WCH M65 67:07
5th John Broadhead WRE M60 69:29
6th Lawrence Jones WRE M60 69:54
7th Sheila Carey OD W70 72:21
8th Claire Bushnell   W50 76:05
9th Holly Hughes WCH W18 76:31
10th Aled Pal DEE M16 77:07
11th Peter Howsam WRE M65 80:01
12th ADAM MARDLING WCH M14 80:14
13th David Pal DEE M50 82:46
14th Jessica Parker WRE W16 86:37
15th Barry McGowan HOC M65 93:54
16th Philip Hadland WCH M55 95:50
17th Mike Wilkinson HOC M55 101:12
m14 Mike Baggott HOC M65 70:04
m12-14 Julia Wilkinson HOC W55 109:54
m6 MARK ROBERTS IND M50 110:29
m12-13 Nick Taylor HOC M65 136:29

Short Green

Splits

3.11km 105m

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew White HOC M60 44:32
2nd Brian Morris WRE M75 49:07
3rd Russ Fauset HOC M65 52:57
4th Hazel Waters WCH W65 56:50
5th Sally Hughes WCH W45 59:28
6th Bill Marlow MWOC M65 62:11
7th Sharron Richardson WRE W40 64:40
8th Peter Carey OD M70 69:24
9th Derek Turner WRE M75 75:12
10th Stephen Nightingale HOC M65 76:53
11th Jane Howsam WRE W65 80:43
12th Lin Page OD W60 83:53
13th Alison Sloman HOC W80 84:37
14th Andrew Waters WCH M65 88:59
15th Judith Powell SWOC W75 96:00
16th Robert Vickers HOC M70 97:31
17th John Riley WRE M80 99:53
18th Graham Urquhart OD M60 108:49
19th Elizabeth Urquhart OD W60 112:27
rtd Jeff Haycock WRE M70  
m9 m12 m14-15 Jill Leventon WRE W65 70:20
m14-15 Colin Powell SWOC M75 79:24

Light Green

Splits

3.39km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Nathan Chapple OD M14 56:57
2nd Jeb Lewis IND M45 60:35
3rd OCTAVIA WISREY OD W21 122:57
4th Eleanor Chapple OD W45 128:00
m13-15 Leo Morgado IND M40 88:45
m14 ELIZABET PEREZ IND W35 112:51

Orange

Splits

2.63km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Paul Hill WRE M45 61:22

Yellow

Splits

1.88km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Cathy Block WRE W12 18:32
2nd Stuart Baldwin IND M35 19:45

White

Splits

1.49km 35m

Pos Name Club Age Class Time
1st Gemma Block WRE W10 15:26