Results for John Bennison Long O 2019 - 08 Sep 2019

...return to index

Course Results

Long

Results

15.3km 670m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Scott Collier KERNO M21 153:31  
2nd Andy Davies MERCIA M50 165:05 +11:34
3rd Jim Tinnion WRE M45 172:01 +18:30
4th Jim Trueman MDOC M55 178:25 +24:54
5th Kin Wai Lee OD M21 189:50 +36:19
6th Heather Kieniewicz WRE W21 190:06 +36:35
7th Simon Webb WCH M45 199:04 +45:33
8th Craig Storey WRE M55 203:20 +49:49
9th Lawrie Jones WRE M60 205:31 +52:00
10th Rob Bambrook OD M45 206:36 +53:05
11th Andrew Weaver WRE M35 210:38 +57:07
12th Jared Forte MERCIA M18 243:39 +90:08
  Henry Webb WCH M18 m6-8 m10-12  
  Dave Marr OD M65 m6-8  
  Alex Bailey   M21 rtd  
  Tim Jones WRE M60 rtd  
  Mark Bailey   M55 rtd  

Medium

Results

11.8km 560m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ales Kozumplik BOF M35 125:42  
2nd Anne Edwards TVOC W21 131:36 +5:54
3rd Jason Howell HOC M50 133:37 +7:55
4th Clive Richardson WRE M50 140:27 +14:45
5th Andy Emmerson OD M60 143:17 +17:35
6th Dave Farrow MERCIA M55 143:20 +17:38
7th Rob Martin & Paul Beeson MALDWYN M50 145:09 +19:27
8th Jeb Lewis WRE M45 149:10 +23:28
9th Tony Feltbower OD M65 151:57 +26:15
10th David Smith   M55 156:24 +30:42
11th Richard Pay WRE M55 164:16 +38:34
12th Clifford Webb WRE M55 168:02 +42:20
13th Mark Pearson WRE M65 170:26 +44:44
14th Mike Carmont WRE M45 173:09 +47:27
15th Keith Willdig OD M70 175:09 +49:27
16th Scott Mathers MERCIA M40 176:07 +50:25
17th Mykyta Chubynsky OD M40 180:36 +54:54
18th Tony Callow WRE M50 192:32 +66:50
19th Robert Brandon OD M70 202:14 +76:32
20th Daniel Martin & M Phillips MALDWYN M50 210:58 +85:16
21st Ka Man Leung OD W21 214:31 +88:49
22nd Peter Hayes MDOC M60 251:45 +126:03
23rd Peter Jones WRE M75 267:44 +142:02
  Mark Hill MERCIA M50 m10  
  Maria Spurling   W45 m7-8 m10  
  Jeremy Hill TVOC M65 mS m7-11  
  John Sproson   M75 rtd  
  Ian Moore HOC M60 rtd  

Short

Results

5.6km 285m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Ian Hopkins WRE M50 53:55  
2nd Duncan Bayliss WRE M50 58:30 +4:35
3rd Andy Perry   M40 61:48 +7:53
4th Ian Gamlen COBOC M50 63:48 +9:53
5th Christopher Bayliss WRE M18 63:51 +9:56
6th Jill Emmerson OD W55 71:24 +17:29
7th Mandy Mackereth WRE W55 71:48 +17:53
8th Ed Goldsmith   M35 76:13 +22:18
9th Margaret Willdig OD W65 76:16 +22:21
10th Sue Block WRE W50 80:11 +26:16
11th Charlotte Myers RAFO W21 81:20 +27:25
12th Lauren Lewis WRE W18 83:57 +30:02
13th Gemma & James Block WRE W14 83:58 +30:03
14th Mike Callow WRE M75 85:50 +31:55
15th Richard Burnett COBOC M60 90:40 +36:45
16th Stephen Nightingale HOC M70 93:56 +40:01
17th John Robertson   M65 105:57 +52:02
18th Carolyn Marr OD W70 108:46 +54:51
19th John Riley WRE M80 117:49 +63:54
20th Charlotte & Bridget Storey WRE W21 134:39 +80:44
21st Beate Wagner   W55 144:24 +90:29
  Jane Gill   W50 mS