Results for Long Mynd NE - 17 Nov 2019

...return to index

Course Results

Brown

Results

7.3km 430m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Kristof Nowicki IND M35 55:35  
2nd Robert Holdway POTOC M35 65:22 +9:47
3rd Duncan Harris DEE M50 67:21 +11:46
4th Tim Kieniewicz WRE M35 67:40 +12:05
5th Alexander Mitchell HOC M18 68:52 +13:17
6th David Leadley OD M55 77:30 +21:55
7th Bob Dredge WCOC M65 79:27 +23:52
8th Heather Kieniewicz WRE W21 83:14 +27:39
9th Tony Callow WRE M50 85:56 +30:21
10th Thomas Lewis WRE M21 87:44 +32:09
Brown standard time 87:44
11th Anne Straube OD W40 91:10 +35:35
12th Craig Storey WRE M55 92:22 +36:47
13th Robert Rose HOC M35 96:46 +41:11
14th Andrew Weaver WRE M35 101:03 +45:28
15th Clifford Webb   M55 101:58 +46:23
16th Tim Parker MERCIA M55 102:17 +46:42
17th Eriv Haritage WRE M60 112:13 +56:38
18th James Thomas COBOC M21 115:09 +59:34
19th Marian White HOC W55 118:12 +62:37

Blue

Results

6.1km 320m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Alex Morgan HOC M55 60:23  
2nd Tom Jeffries OD M45 61:29 +1:06
3rd Clive Richardson WRE M50 68:13 +7:50
4th Andy Clough WRE M60 69:35 +9:12
5th Rob Bambrook OD M45 70:21 +9:58
6th John Leeson HOC M60 70:53 +10:30
7th Richard Hill DEE M50 70:55 +10:32
8th Christopher Calow DEE M65 76:31 +16:08
9th Dave Bales POTOC M60 77:20 +16:57
10th Andrew Yeates WCH M55 80:42 +20:19
11th Roman Kotecky OD M70 84:38 +24:15
12th Nick Maynard WRE M45 86:25 +26:02
13th Catherine Hill DEE W50 90:33 +30:10
Blue standard time 90:35
14th Stan Alexander OD M65 91:44 +31:21
15th Robert Brandon OD M70 91:47 +31:24
16th Paul Wolstenholme HOC M55 92:56 +32:33
17th Sebastian Mitchell HOC M16 100:20 +39:57
18th Reg Simpson DEE M65 101:46 +41:23
19th Richard Burnett COBOC M60 155:32 +95:09
  Mike Snell OD M60 m8-9  

Green

Results

4.9km 290m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Jeb Lewis   M45 51:29  
2nd Marcus Tett SYO M55 57:59 +6:30
3rd David Smith BOF M55 59:32 +8:03
4th Mike Smithard DEE M70 62:30 +11:01
5th Paul Graetz POTOC M70 62:40 +11:11
6th Duncan Bayliss WRE M50 63:01 +11:32
7th Ray Collins WCH M60 65:32 +14:03
8th Sheila Carey OD W70 67:30 +16:01
9th Mike Musters WCH M50 70:37 +19:08
10th Jim Cooke POTOC M55 71:53 +20:24
11th John Broadhead WRE M60 71:56 +20:27
12th Rod Postlethwaite WRE M65 73:26 +21:57
13th= Neil Adams WCH M60 74:21 +22:52
13th= Barry Houghton HOC M70 74:21 +22:52
15th Richard Rogers WRE M55 75:50 +24:21
16th Elizabeth Bales POTOC W55 75:51 +24:22
Green standard time 77:14
17th Miranda Mackereth HOC W55 77:51 +26:22
18th Carol Dredge WCH W60 82:08 +30:39
19th Katie Lewis WRE W35 84:12 +32:43
20th Ian Jones WCH M65 85:27 +33:58
21st Arthur Mitchell HOC M14 86:14 +34:45
22nd Andrew White HOC M60 87:28 +35:59
23rd David Pal WRE M50 88:10 +36:41
24th Richard Harrison WRE M70 94:31 +43:02
25th Diane Jacks WRE W50 96:14 +44:45
26th Matt Bambrook OD M16 98:45 +47:16
27th Peter Howsam WRE M65 105:33 +54:04
28th Trevor Simpson OD M80 110:08 +58:39
29th Peter Rose HOC M40 144:38 +93:09
  Ian Moore HOC M60 m7  
  Alison Yeates WCH W50 rtd  
  Mike Callow WRE M75 rtd  

Short Green

Results

3.9km 175m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Keith Willdig OD M70 41:04  
2nd Peter Carey OD M75 46:42 +5:38
3rd John Padget DEE M75 47:04 +6:00
4th Margaret Willdig OD W65 51:59 +10:55
5th Mary Adams WCH W60 52:25 +11:21
6th Hazel Waters WCH W65 54:34 +13:30
7th Denis Murphy DEE M70 55:04 +14:00
8th Geoff Woolfenden DEE M65 55:39 +14:35
9th Lesley Brown HOC W65 55:45 +14:41
10th Eric Brown HOC M70 56:20 +15:16
11th Jeff Haycock WRE M75 57:37 +16:33
12th Peter Yoxall POTOC M70 58:27 +17:23
13th Stephen Nightingale HOC M70 60:06 +19:02
14th John Middler OD M65 62:39 +21:35
15th Jane Stew OD W60 62:42 +21:38
16th Philip Kirk OD M60 64:04 +23:00
Short Green standard time 64:04
17th Ronald Williams DEE M80 65:04 +24:00
18th Chris Rose WRE W65 66:14 +25:10
19th Chris Boycott WCH M75 66:20 +25:16
20th Laurie Rose WRE M65 68:11 +27:07
21st Yvonne Longer IND W60 68:49 +27:45
22nd Alison Sloman HOC W80 70:29 +29:25
23rd Derek Turner WRE M80 72:58 +31:54
24th Susan Hallett OD W70 73:30 +32:26
25th Margaret Murphy DEE W70 74:17 +33:13
26th Jane Howsam WRE W65 74:23 +33:19
27th Hilary Simpson OD W80 75:19 +34:15
28th James Smith DEE M70 80:27 +39:23
29th Karin Kirk OD W70 80:43 +39:39
30th Jean Rostron POTOC W75 87:36 +46:32
31st John Riley WRE M80 97:38 +56:34

Light Green

Results

2.8km 130m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Brendon Millman WRE M20 48:50  
2nd Ruth Hudson   W35 68:15 +19:25
3rd Ruth Funnell   W40 69:00 +20:10
4th B Wagner   W55 71:20 +22:30
Light Green standard time 73:15

Orange

Results

2.6km 120m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Lauren Lewis WRE W20 32:37  
2nd Kieran Rose HOC M12 38:50 +6:13
3rd Max Straube-Roth OD M10 44:34 +11:57
Orange standard time 48:56
4th Martin Mitchell HOC M50 57:58 +25:21

Yellow

Results

2.1km 100m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st FFion Pal WRE W14 32:58  
2nd William Buss WRE M10 34:37 +1:39
3rd Finlay Hudson IND M10 43:18 +10:20
4th William Funnell   M10 54:58 +22:00
5th Ruben Jeffries OD M10 58:16 +25:18
Yellow standard time 58:16
6th Elizabeth Riley WRE W80 64:59 +32:01
  Adele Styles MERCIA W50 w1  
  Sylvia Davidson HOC W65 rtd  
  Rogerr Hailey OD M80 rtd  

White

Results

1.5km 55m

Pos Name Club Age Class Time Behind
  Lewis Kieniewicz WRE M10 rtd