Long

Splits

5.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st Callum Nightingale WRE M16 39:48
2nd Richard Price HOC M21 42:31
3rd Thomas Lewis WRE M21 46:06
4th Christopher Bayliss WRE M18 46:22
5th Adrian Griffiths WRE M50 46:56
6th Lawrence Jones WRE M60 47:34
7th Matthew Price WRE M45 53:34
8th Luke Goring WRE M17 56:52
9th Elliot O' Shea WRE M17 73:10
10th= Evelyn Rodgers IND W21 92:23
10th= Harriet Rodgers IND W23 92:23
12th Deborah Rodgers IND W55 92:32
w12 Edward Jones WRE M16 46:51
m4-5 m7-15 Amanda Wiser and Oliver IND M12 58:28
m6 Eric Brown HOC M70 78:15

Medium

Splits

3.9km

Pos Name Club Age Class Time
1st James Block WRE M50 37:06
2nd Rod Postlethwaite WRE M65 37:50
3rd Katie Lewis WRE W35 38:04
4th Eric Heritage WRE M60 38:07
5th Richard Rogers WCH M55 38:32
6th Steve Parker WRE M45 38:40
7th Catherine Block WRE W16 38:57
8th Barry McGowan HOC M70 42:29
9th Lesley Brown HOC W65 42:51
10th Julia Allinson WRE W40 43:35
11th Chris Rose BADO W65 46:42
12th Laurie Rose BADO M65 47:08
13th Brad Latham WRE M17 47:28
14th Barry Houghton HOC M70 47:45
15th David Deakin WRE M60 48:51
16th Robert Vickers HOC M75 50:15
17th Will Dargan and Llewelyn ADAMS M12 54:13
18th Martin Gibbons WRE M70 56:27
19th Emelie Covill   W13 66:07
20th Malcolm Foote IND M14 66:12
21st G Sandell IND M50 68:09
22nd Natalie Covill IND W45 68:10
23rd A and Lo Watson IND   69:14
24th John Riley WRE M80 76:48
25th Lynda Simpson WRE W55 78:34
26th James Griffiths IND M21 82:45

Short

Splits

2.3km

Pos Name Club Age Class Time
1st Callum Nightingale WRE M17 11:16
2nd Teddy Jones WRE   13:32
3rd Robin, Hanna WRE W11 16:39
4th ALEX KAYE ADAMS M13 17:16
5th Grace Allinson WRE W10 19:59
6th Alex Turner ADAMS M13 20:43
7th Timi ADAMS M12 20:49
8th Jaime, Mukil ADAMS M12 21:09
9th Harriet Allinson WRE W10 21:13
10th Richard and Archie ADAMS M12 21:45
11th Emily Holloway and Guy Holloway IND W11 24:12
12th Himsish, James ADAMS M12 26:23
dnf Elizabeth Riley WRE W80  
dns Patrick Pay WRE M80  
m4 Harry Stephenson, Alfie, Susannah IND   52:56