...return to index

Brown

Splits

8km 140m

Pos Name Club Age Class Time
1st Mark Burley MDOC M21 58:31
2nd Liam Corner MDOC M45 61:47
3rd David Leadley OD M50 66:40
4th Mark Stodgell WCH M45 68:57
5th Sam Leadley OD M18 71:59
6th Graham Pigott POTOC M35 72:35
7th David Vincent DVO M55 75:12
8th Alastair Mackenzie CLOK M55 76:47
9th Andy Hemsted HOC M65 80:57
10th Jeremy Lewis WRE M45 81:45
11th David Chandler OD M21 89:30
12th Andy Johnson HOC M50 95:44
13th Eric Heritage WRE M55 103:27

Blue

Splits

6.6km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st David Williams HOC M55 53:19
2nd Tom Jeffries OD M45 53:36
3rd Chris McCartney OD M45 54:55
4th Tony Callow WRE M50 57:05
5th Lesley Ross OD W50 58:04
6th Adrian Pickles WRE M60 58:44
7th Ian Gamlen COBOC M50 58:54
8th Anne Straube OD W40 58:56
9th Clive Richardson WRE M50 60:51
10th Adrian Griffiths WRE M45 61:28
11th Ian Hopkins WRE M50 62:23
12th Mike Goldthorpe SOC M55 64:49
13th Heather Kieniewicz HOC W21 65:50
14th Kevin Ross OD M50 67:19
15th Adrian Bailey HOC M50 68:50
16th Ellie Bales POTOC W18 69:08
17th Ian Chafer HOC M50 69:34
18th Roman Kotecky OD M65 69:42
19th Ian Prowse NGOC M65 71:02
20th Mike Carmont WRE M45 71:04
21st Jim Cooke POTOC M55 71:23
22nd David Pal WRE M50 76:57
23rd Gerry Riley POTOC M55 82:56
rtd Mark Garside WCH M55  

Green

Splits

5.1km 75m

Pos Name Club Age Class Time
1st Andis Ozols DVO M35 43:27
2nd Bruce Bryant OD M60 49:25
3rd Delia Kingsbury WRE W50 50:42
4th Paul Graetz POTOC M70 51:31
5th Barry HOUGHTON HOC M70 51:34
6th Ray Collins WCH M60 52:40
7th Liz Phillips OD W50 53:00
8th Christopher Bayliss WRE M16 53:24
9th Sharron Richardson WRE W45 53:33
10th Geff Trewin HOC M65 54:44
11th Sarah Bayliss SPLOT W45 55:41
12th John Robinson WCH M65 55:46
13th Peter Carey OD M70 56:14
14th Sheila Carey OD W70 56:21
15th Duncan Bayliss WRE M50 56:53
16th Suzanne Harding NGOC W50 57:17
17th Neil Adams WCH M55 57:20
18th John Broadhead WRE M60 57:25
19th Elizabeth Bales POTOC W55 58:28
20th Lesley Brown HOC W65 60:21
21st Chris Dwyer OD M65 61:28
22nd Phil Hancox WRE M55 62:27
23rd Mary Adams WCH W55 62:31
24th Diane Jacks WRE W45 62:58
25th Barry McGowan HOC M70 63:54
26th Philip Kirk OD M60 64:39
27th Jessica Parker WRE W18 65:00
28th Ruth Ellis DVO W65 65:19
29th Philip May OD M65 65:31
30th Andrew Payne DEE M65 65:35
31st Russ Fauset HOC M70 66:00
32nd Christine Collins WCH W55 67:58
33rd Dave Skidmore DVO M70 68:53
34th Neil Hudson IND M45 69:12
35th Trevor Roberts MDOC M70 69:40
36th Mick Sadler COBOC M65 71:09
37th Jean Payne DEE W60 72:05
38th Richard Harrison WRE M65 74:17
39th Mischa Moore IND M25 78:18
40th Katie Lewis WRE W21 79:56
41st Mike Callow WRE M75 80:05
42nd Peter Jones WRE M70 82:32
43rd David Walker MDOC M75 87:52
44th Andrew Waters WCH M65 89:44
45th Steve Watts WRE M60 101:04
46th Ian Moore HOC M60 116:18
m14 Lawrence Jones WRE M60 49:44
m17 Eric Brown HOC M65 65:24

Short Green

Splits

3.7km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Mike Hampton OD M70 34:32
2nd Ewan Lloyd POTOC M16 45:32
3rd Alison Yeates WCH W50 46:38
4th Hazel Waters WCH W65 47:54
5th Robert Scott HOC M70 49:45
6th Austin Farr POTOC M70 50:42
7th Jo Shindler WRE W45 52:43
8th Marian Denham POTOC W70 53:31
9th Jean Rostron POTOC W75 54:26
10th John Bowman OD M75 54:31
11th Karin Kirk OD W70 55:00
12th Alison Sloman HOC W80 59:12
13th Derek Turner WRE M75 63:15
14th Jeff Haycock WRE M75 63:21
15th Roger Hailey OD M80 64:49
16th Elizabeth Urquhart OD W60 67:57
17th Marie Roberts MDOC W55 68:28
18th Barbara Farr POTOC W70 73:02
19th Graham Urquhart OD M60 78:22
20th Patrick Pay WRE M75 79:35
21st Dora Deaville POTOC W60 89:05
22nd Penny Hemsted HOC W75 96:35
23rd John Riley WRE M80 97:21
m10-11 Peter Yoxall POTOC M70 51:36

Light Green

Splits

3.8km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Lauren Lewis WRE W18 44:35
2nd David Deakin WRE M60 48:45
3rd Hilary May OD W60 66:29

Orange

Splits

2.6km 20m

Pos Name Club Age Class Time
1st Enys Lloyd POTOC M12 24:52
2nd Sophie & Kirsty WRE W12 35:29
3rd Megan Hadland IND W14 36:48
4th Lynda Simpson WRE W50 37:57
5th Rosie Zlotowitz IND W11 39:31
6th Oscar Zlotowitz IND M9 39:43
7th Chloe Yelland IND W21 41:02
8th Noreen Turner WRE W75 68:31
9th Beryl Pay WRE W85 69:08
m4-15 Diana Hailey OD W70 22:39

Yellow

Splits

1.7km 10m

Pos Name Club Age Class Time
1st Harriet Allinson WRE W8 13:15
2nd Henry Jeffries OD M10 14:24
3rd Max Straube-Roth OD M10 16:35
4th Ruben Jeffries OD M10 19:45
5th David Hemmings WRE M35 20:19
6th Jake Stokes IND M10 25:55
7th Team Lewis WRE W6 38:55
8th Charlotte Carmot WRE W4 45:18
9th Mia Carmot WRE W4 46:34