Results for Wrockwardine Wood 2020 - 26 Jan 2020

Course Results

Brown

Results

7.6km 155m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Kristof Nowicki WRE M35 49:41  
2nd Alistair Powell OD M40 51:28 +1:47
3rd Mark Burley MDOC M21 52:01 +2:20
4th Tim Kieniewicz WRE M35 52:38 +2:57
5th Duncan Harris DEE M50 53:55 +4:14
6th Mike Barnby WCH M40 54:43 +5:02
7th Iain Stamp WCH M40 55:43 +6:02
8th Robert Holdway POTOC M35 55:44 +6:03
9th John Sammut POTOC M35 57:32 +7:51
10th Jon Hateley DEE M55 62:21 +12:40
11th Thomas Lewis WRE M35 62:30 +12:49
12th David Leadley OD M55 62:37 +12:56
13th David Dunn POTOC M40 64:37 +14:56
14th Andy Emmerson OD M60 65:25 +15:44
15th Barry Elkington OD M60 66:55 +17:14
16th Heather Kieniewicz WRE W35 68:50 +19:09
17th James Thomas COBOC M21 72:40 +22:59
Brown standard time 74:32
18th Mykyta Chubynsky OD M40 75:21 +25:40
19th Richard Naish DVO M55 84:31 +34:50
20th Paul Gregson OD M40 88:39 +38:58
21st Eric Heritage WRE M60 89:42 +40:01
22nd Andy Howman HOC M40 108:51 +59:10
  Mark Pearson WRE M55 m17  

Blue

Results

6km 150m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Alistair Landels OD M50 44:15  
2nd Chris McCartney OD M50 47:22 +3:07
3rd Andrew McNally WCH M40 49:57 +5:42
4th Marcus Tett WRE M55 51:09 +6:54
5th Tony Callow WRE M50 52:37 +8:22
6th Alex Morgan HOC M55 52:41 +8:26
7th Adrian Pickles WRE M60 53:40 +9:25
8th Paul Basher HOC M65 54:26 +10:11
9th Peter Moseley MDOC M40 54:27 +10:12
10th John Leeson HOC M60 55:36 +11:21
11th Andrew Weaver WRE M40 56:47 +12:32
12th Bob Dredge WCOC M65 56:49 +12:34
13th Andy Hemsted HOC M70 57:16 +13:01
14th Anna Harris DEE W18 58:09 +13:54
15th Ian Gamlen COBOC M55 59:00 +14:45
16th Nick Campbell DEE M60 61:05 +16:50
17th Judith Volungeviciene LEVLIO W21 61:51 +17:36
18th David Smith HOC M55 62:12 +17:57
19th Duncan Bayliss WRE M50 62:48 +18:33
20th John Brammer DEE M60 63:21 +19:06
21st Mike Musters WCH M55 63:22 +19:07
22nd Jeb Lewis WRE M45 63:49 +19:34
23rd Jim Cooke POTOC M55 63:50 +19:35
24th Ian Chafer HOC M55 64:16 +20:01
25th Andy Cherry OD M45 64:48 +20:33
Blue standard time 66:23
26th Paul Hill WRE M50 67:46 +23:31
27th Pippa Smart OD W18 70:24 +26:09
28th Tanya Taylor LOG W50 71:11 +26:56
29th Richard Pay WRE M55 71:16 +27:01
30th Rob Smart OD M50 71:19 +27:04
31st Keith Downing SMOC M65 72:00 +27:45
32nd Katie Lewis WRE W35 72:38 +28:23
33rd Jill Emmerson OD W55 72:40 +28:25
34th Andy Johnson HOC M55 73:21 +29:06
35th Mike Snell OD M60 78:33 +34:18
36th John Marriott LEI M70 79:05 +34:50
37th David Pal WRE M50 79:08 +34:53
38th Gerry Spalton OD M70 81:00 +36:45
39th Peter Hayes MDOC M60 82:37 +38:22
40th Derek Gale DVO M75 84:15 +40:00
41st Maggie Hateley DEE W55 85:31 +41:16
42nd Reg Simpson DEE M65 94:18 +50:03
43rd Richard Burnett COBOC M65 99:00 +54:45
44th Jenni Nowicki WRE W35 104:51 +60:36
45th Paul Watterson HOC M70 106:20 +62:05
46th Ian Moore HOC M60 110:04 +65:49
47th Nick Taylor HOC M70 137:15 +93:00
  Richard Perry OD M50 w24  
  Craig Storey WRE M60 m23  

Green

Results

4.4km 110m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Luke Cherry OD M16 36:05  
2nd Ray Collins WCH M65 38:23 +2:18
3rd Graham Nilsen DEE M60 38:26 +2:21
4th Keith Willdig OD M70 41:34 +5:29
5th Delia Kingsbury WRE W55 43:24 +7:19
6th Andrew White HOC M60 43:38 +7:33
7th John Broadhead WRE M65 43:39 +7:34
8th Stuart Turnbull OD M50 43:53 +7:48
9th Richard Rogers WRE M55 44:12 +8:07
10th Stan Alexander OD M65 44:14 +8:09
11th Gerard Riley POTOC M60 44:49 +8:44
12th David Vincent DVO M55 46:05 +10:00
13th Carol Dredge WCH W60 46:46 +10:41
14th Diane Jacks WRE W50 46:57 +10:52
15th Clifford Webb   M55 47:00 +10:55
16th Barry Houghton HOC M70 48:07 +12:02
17th Doug Dickinson DVO M75 48:40 +12:35
18th Jeffrey Baker LOG M65 50:05 +14:00
19th Charles Nelson HOC M65 50:11 +14:06
20th Kirsten Strain AROS W21 50:37 +14:32
21st Neil Adams WCH M60 50:46 +14:41
22nd Marian White HOC W60 51:15 +15:10
23rd Jane Campbell DEE W60 51:16 +15:11
24th Steve Parker WRE M50 51:29 +15:24
25th Matt Bambrook OD M16 51:56 +15:51
26th Barry McGowan HOC M70 52:19 +16:14
27th John Padget DEE M75 53:22 +17:17
28th Mike Callow WRE M75 53:53 +17:48
Green standard time 54:08
29th Melanie Hearn WCH W45 54:28 +18:23
30th Miranda Mackereth HOC W55 54:53 +18:48
31st Frances Moseley MDOC W35 54:55 +18:50
32nd Laurie Rose WRE M65 57:26 +21:21
33rd Pat Moody DEE W60 57:30 +21:25
34th Philip May OD M65 59:25 +23:20
35th Dave Skidmore DVO M70 59:26 +23:21
36th Ruth Ellis DVO W65 61:06 +25:01
37th Chris Dwyer OD M65 61:51 +25:46
38th Phil Bibby WRE M65 61:55 +25:50
39th Bob Elmes DEE M75 64:04 +27:59
40th Sally Hughes WCH W50 65:29 +29:24
41st Chris Rose WRE W65 66:38 +30:33
42nd Denis Murphy DEE M70 69:40 +33:35
43rd Will Wheeler HOC M65 91:01 +54:56

Short Green

Results

3.4km 85m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Peter Carey OD M75 46:47  
2nd Lesley Brown HOC W70 47:43 +0:56
3rd Hazel Waters WCH W65 48:00 +1:13
4th Sheila Carey OD W70 48:29 +1:42
5th David Arnot COBOC M70 50:54 +4:07
6th Joanne Leigh OD W50 54:48 +8:01
7th John Robinson WCH M70 55:03 +8:16
8th Robert Scott HOC M70 57:11 +10:24
9th Alison Yeates WCH W50 57:55 +11:08
10th David Deakin WRE M60 58:34 +11:47
11th Jane Stew OD W60 60:10 +13:23
12th Peter Griffin WCH M65 62:30 +15:43
13th Stephen Nightingale HOC M70 64:37 +17:50
14th Susan Hallett OD W70 67:21 +20:34
15th Jill Leventon WRE W70 69:43 +22:56
16th Thelma Spalton OD W70 70:13 +23:26
17th Jeff Haycock WRE M75 70:20 +23:33
Short Green standard time 70:20
18th Rachel Alexander OD W60 74:01 +27:14
19th John Evans DEE M80 76:04 +29:17
20th Derek Turner WRE M80 76:51 +30:04
21st Melanie Elkington OD W55 78:09 +31:22
22nd Marian Denham POTOC W70 78:27 +31:40
23rd Jen Gale DVO W70 80:45 +33:58
24th John Woodall NOC M80 83:43 +36:56
25th John Bowman OD M75 86:32 +39:45
26th Dora Deaville POTOC W65 89:26 +42:39
n/c Lesley and Rod WRE   100:29  
27th Hilary May OD W65 104:13 +57:26
  Eric Brown HOC M70 m14  
  Russ Fauset HOC M70 m12  
  Margaret Willdig OD W65 m9-12  
  Alison Sloman HOC W80 m4  
  Robert Vickers HOC M75 m10  
  Margaret Murphy DEE W70 m11  

Light Green

Results

3.5km 100m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Oscar Barnby WCH M14 46:25  
2nd Kieran Rose HOC M14 77:51 +31:26
Light Green standard time 77:51
  Robin Sedman-Smith WRE M40 m12  
  Greta Greenall   W70 rtd  

Orange

Results

2.5km 85m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Darcy Dunn POTOC W14 36:41  
2nd Adam Landels OD M12 37:24 +0:43
3rd Jonah Hearn WCH M12 39:53 +3:12
4th Mandy Dunn POTOC W50 40:40 +3:59
5th Rupert Powell OD M14 46:04 +9:23
6th Chris Marshall DEE M50 46:38 +9:57
7th Ryan Harper   M14 50:27 +13:46
8th Marcus Rowley WRE M12 52:46 +16:05
Orange standard time 55:02
9th Helen Marshall DEE   70:47 +34:06
10th Rebecca Marshall DEE W14 73:52 +37:11
11th Beate Wagner HOC W55 77:38 +40:57
12th Tricia Neal NOC W70 78:05 +41:24
  Edward Powell OD M10 m6  
  Charlotte and Emily Dawson WCH W5 m3-7  
  Anne Jones WCH W60 m1-17  
  charlotte Dawson WCH   mS-1 m3-7  

Yellow

Results

2km 55m

Pos Name Club Age Class Time Behind
1st Harriet Allinson WRE W12 24:57  
2nd Grace Allinson WRE W12 25:03 +0:06
3rd Fraser Stamp WCH M10 29:37 +4:40
Yellow standard time 37:26
4th Robert Arthur   M6 40:39 +15:42
5th Jessica Weaver WRE W10 46:03 +21:06
6th Ellie Devereaux-Quille   W10 61:23 +36:26